Historia trzech pokoleń w powieści Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych

Powieści, które opowiadają o losach zwykłych ludzi oraz o ważnych historycznych wydarzeniach, cieszą się sporą popularnością. Czytelnik zapoznaje się z ciekawą opowieścią i jednocześnie ma szansę przypomnieć sobie czasy, które sam przeżył lub zostały mu przybliżone na lekcjach historii. Miłośnicy literatury uwielbiają czytać powieści, których fabuła toczy się przez kilka tomów, a bohaterowie są charakterystyczni i wzbudzają sympatię odbiorcy. O takich pozycjach czytelniczych głośno się mówi. Są szeroko komentowane, rozchwytywane przez czytelników i zasługują na adaptację filmową. Taką książką jest trzytomowa powieść Ałbany Grabowskiej “Stulecie Winnych”.

Angażująca opowieść trzypokoleniowej rodziny

Historia Polski w poprzednim wieku była tragiczna dla wielu pokoleń. Zabory, wybuch I wojny światowej i kolejny międzynarodowy konflikt, gdy żyli jeszcze ci, którzy pamiętali okropieństwa pierwszej zawieruchy wojennej. Później czasy Polski Ludowej, które zdominował wszechobecny kryzys. Burzliwe wydarzenia XX wieku są tłem historycznym rodzinnej sagi “Stulecie winnych (kup już dziś, szybka wysyłka!)“. Ałbana Grabowska opisała losy polskiej rodziny naznaczonej piętnem czasów, w których żyli. Opowieść zaczyna się w Brwinowie tuż przed rozpoczęciem I wojny światowej i toczy się przez kolejne sto lat. W 1914 roku w rodzinie Winnych na świat przychodzą bliźniaczki Ania i Mania. W książce poznajemy ich dzieciństwo w trudnych warunkach wojennych i możemy zagłębiać się w dalsze losy sióstr oraz członków ich rodziny. 

Popularna polska powieściopisarka o bułgarskich korzeniach

Ałbena Grabowska to polska autorka głównie powieści historycznych. Na swoim pisarskim koncie ma również kryminały, thrillery i książki fantasy. Ukończyła medycynę i nie marzyła jej się kariera poczytnej autorki. Dzięki spisywaniu wspomnień związanych z bułgarską gałęzią rodziny, odkryła swój talent prozatorski. Popularność zyskała dzięki bestsellerowej powieści “Stulecie Winnych”. Historia wielopokoleniowej polskiej rodziny oczarowała czytelników i na ich prośbę w 2018 roku wydano “Stulecie Winnych. Opowiadania”.